Wielki Piknik Legionowy i Dzień Otwarty AON

Data 17 Maj 2014 10:00
Kategoria Wydarzenia AON
Miejsce Park Militarny Rembertów

Spotkanie z historią w ramach Nocy Muzeów, dzień otwarty Akademii Obrony Narodowej i obchody Dnia Rembertowa – wszystko to kryć w sobie będzie Piknik Legionowy, który 17 maja zorganizowany zostanie w Parku Militarnym Rembertów.

W tym roku mija 100 lat od wybuchu I wojny światowej, która dla Polaków była wielką tragedią, ale też nadzieją na niepodległość. Wszystko za sprawą Legionów Polskich, powołanych wówczas przez Józefa Piłsudskiego. 17 maja każdy będzie mógł sprawdzić, czy jego przodek przyczynił się do odrodzenia Rzeczypospolitej. Okaże się to na Pikniku Legionowym, zorganizowanym wspólnie przez Akademię Obrony Narodowej, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Związek Strzelecki „Strzelec” OSW.

17 maja to tegoroczny termin Nocy Muzeów. Muzeum Marszałka w Sulejówku i Park Militarny Rembertów – jedyne w całej Polsce ogólnodostępne muzeum historycznego sprzętu wojskowego na świeżym powietrzu – zapraszają miłośników tej imprezy już od południa. Piknik rozpocznie się uroczystym uruchomieniem aplikacji „Wykaz Legionistów Polskich 1914-1918”, dzięki której będzie można sprawdzić, czy nasz przodek walczył o niepodległość w Legionach. Oficjalną część pikniku zakończy defilada pododdziałów reprezentujących 1000 uczniów klas mundurowych z całej Polski – uczestników zlotu pod patronatem AON.

Następnie wszystkich chętnych z obsługą wykazu zapoznają na swych stanowiskach pracownicy muzeum w Sulejówku. Oprócz tego zapiszą oni rodzinne wspomnienia i dokonają fachowego oglądu przyniesionych ze sobą prywatnych pamiątek. Wszystko po to, abyśmy wzbogacili naszą narodową historię o dzieje osobiste. Zadbajmy więc o to, aby na rembertowski piknik wybrać się całymi pokoleniami!

W ramach Pikniku Legionowego zaplanowano także bicie rekordu Polski w śpiewaniu pieśni legionowej, występy chórów i orkiestr, prezentację ofert edukacyjnych muzeum w Sulejówku, zabawy i gry edukacyjne, gry terenowe, spektakle teatralne, pokazy grup rekonstrukcji historycznej. Pod okiem przewodnika będzie można również zwiedzać obiekty muzealne Parku Militarnego.

Piknik Legionowy to także szansa dla tegorocznych maturzystów oraz wszystkich innych chętnych, którzy tego dnia będą mogli zapoznać się z ofertą dla przyszłych studentów AON.

Dołącz na Facebooku

PATRONI MEDIALNI:

sponsorzy 2rz

PLAKAT:

Pl legion ze strzel

pl na spektakl teatrr0514

Aktualności

Rss

Obowiązkowy kurs wstępny dla nowych studentów

23.09.2016

Informujemy, że w dniu 23.09.2016 r. na platformie LMS ILIAS uruchomiony został kurs wstępny dla wszystkich rozpoczynających naukę na...

77 rocznica Bitwy nad Bzurą

20.09.2016

17 września w Kutnie odbyły się obchody 77 rocznicy Bitwy nad Bzurą. W imieniu kadry Akademii Obrony Narodowej wiązankę złożył...

Zakończenie szkolenia w ramach WKO

16.09.2016

16 września zakończyło się szkolenie grupy komendantów Komend Głównych i Wojewódzkich: Policji, Państwowej Straży...

Zakończenie szkolenia w ramach WKO

09.09.2016

9 września zakończyło się szkolenie grupy kierowników komórek organizacyjnych w Urzędach Wojewódzkich i Urzędach...

Gościnny wykład tureckiego profesora

06.09.2016

6 września Wydział Bezpieczeństwa Narodowego przyjął prof. dr. Tanju Tosuna z Instytutu Stosunków Międzynarodowych EGE...

Kurs rezerw OPBMR batalionów chemicznych

06.09.2016

6 września w Centrum Szkolenia OPBMR w SZ RP rozpoczął się trzytygodniowy kurs oficerów rezerwy OPBMR batalionów...

W lewo
W prawo
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!